Akkor Aydınlatma

Akkor Aydınlatma

Akkor lamba, klasik ampulünüzdür. Bir tel filamanı, ışık üretimi ile sonuçlanan bir sıcaklığa kadar ısıtarak ışık üretir. Metal tel, ya bir gazla doldurulmuş ya da boşaltılmış yarı saydam bir cam ampul ile çevrilidir. Üretilmeleri gerçekten uygun olduğu için buna göre satın almaları gerçekten uygundur. Akkor ampuller piyasadaki en ucuz ışık türü olması sebebiyle de yaygın olarak bulunur ve çok çeşitli voltajlara, ışık çıkışlarına ve akıma uyarlanabilir. Akkor lambalar çok yönlüdür. Çok yönlü ışıklar 360 derece ışık üretir. Bu, büyük bir sistem verimsizliğidir, çünkü ışığın en az yarısının yansıtılması ve aydınlatılmakta olan istenen alana yönlendirilmesi gerekir. Işığın yansıması ve yeniden yönlendirilmesi ihtiyacı, çıkışın, doğası gereği yönlü olsaydı, kayıplardan dolayı çok yönlü ışıklar için çok daha az verimli olduğu anlamına gelir.

Akkor Aydınlatmanın Dezavantajları Var mıdır?

Akkor lambalar piyasadaki en düşük enerji verimliliğine sahiptir. Akkor lambalar yaklaşık watt verimlilik derecesine sahiptir olsalar da ne yazık ki tükettikleri enerjinin %90’ı ısı üretmeye gidiyor. Akkor lambalar piyasadaki en kötü ömre sahiptir. Ortalama bir ampul yaklaşık 1.200 çalışma saatine dayanır. Bu, akkor ampullerin satın alınması ekonomik olsa da tek bir LED'in ömrüne eşit olması için elliden fazla miktarda satın almanız gerektiği anlamına gelir. Genel olarak bu da yüksek bakım maliyeti demektir. Akkor lambalar çok yönlüdür, yani 360 derece ışık üretir. Bu, büyük bir sistem verimsizliğidir, çünkü ışığın en az yarısının yansıtılması ve aydınlatılmak istenen alana yönlendirilmesi gerekir. Işığın yansıması ve yeniden yönlendirilmesi ihtiyacı, kayıplardan dolayı çok yönlü ışıklar için çok daha az verimli olduğu anlamına gelir.

Akkor Aydınlatmanın Avantajları Nedir?

Verimsiz olmasına rağmen, akkor lambalar bir dizi önemli avantaja sahiptir, satın alması en ekonomik lamba türüdür, anında açılırlar, çok çeşitli boyut ve şekillerde mevcutturlar ve mükemmel renk sunumu ile hoş, sıcak bir ışık sağlarlar. Sakinleşmek için ideal bir aydınlatma sunar ve romantik havasıyla da samimi bir atmosfer oluşturur. Gözleri yormaz ve stresini düşürür.