Anahtar Priz Modelleri

Anahtar Priz Modelleri

Ev, iş yeri, otel, kafe, restoran gibi mimari bir yapı olan kullanılsın ya da kullanılmasın her binada anahtar prizler kullanılır. Çünkü anahtar prizleri yapının demirbaş gereksinimidir, proje inşa edilirken elektrik tesisatıyla birlikte prizler ve elektrik anahtarları da oluşturulur. Anahtar priz modelleri iç mimarinin küçük parçalarıdır. İşlevselliğiyle öne çıkan anahtar prizler, aslında göze de hitap edebilecek zenginliğe sahiptir. Anahtar priz markaları, çeşitli modeller üreterek renk alternatifleri sunar.

Anahtar modelleri ışık açma kapama görevi üstlendiği için çok kullanılır, estetik bir görünüme sahip olsun istenir. Priz modelleri ise anahtarlarla uyumlu olması açısından renk – tasarım çeşitliliğinden yararlanır. Basit bir anahtar ve priz deyip geçmek isteseniz dahi alışveriş esnasında karşınıza birçok model çıkacaktır. Süreci kolaylaştırmak için bazı detaylara dikkat ederek hareket edebilirsiniz. Böylece en iyi anahtar priz modelini bulabilirsiniz.

Anahtar ve Priz Modeli Seçimi

Dekorasyon tarzına dikkat

Anahtar priz modelleri seçerken elbette önceliğiniz dekorasyon tarzı olmalıdır. Avangart bir dekorasyonda her şey ışıl ışıl ve yüksek standarda hitap ederken priz ve anahtarların sıradan olmasını istemezsiniz. Stile uygun model seçerek dekorasyonu tamamlayabilirsiniz.

Plaka tipini inceleyin

Vidalı – vidasız, düz – dokulu anahtar priz modelleri seçenekleri var. Seçim yaparken hepsini inceleyip yine dekorasyonu baz alarak kararınızı verebilirsiniz. Neticede her iki ürün de aktif kullanılacak ve göz önünde olacak.

Derinliğe ve aralığa bakın

Anahtar ve priz uyumunu mutlaka gözetin. Mümkünse ikisini birlikte alın her bakımdan birbiriyle uyumlu olmasına dikkat edin. Aksi halde dengesiz, uyumsuz bir görüntü yaratabilirsiniz.

Kalite ve güvenlik

En önemli aşama elbette kalite ve güvenliktir. Estetik açılardan seçtiğiniz anahtar ve priz modeli aynı zamanda kaliteli malzemeden, yüksek güvenlikli şekilde üretilmişse hiçbir sorun yok demektir.

Anahtar Priz Fiyatları

Anahtar priz modelleri fiyat açısından bütçe genişliğine hitap etmektedir. Bir yapının komple tüm anahtar, prizlerini değiştirmek istediğinizde minimal bir bütçeyle hareket edebilirsiniz. Ancak priz & anahtar fiyatları uygun seviyelerden başlayıp yüksek fiyatlara kadar çıkabilir. Her marka ve model farklı fiyatlarla satış yapar. Bütçenize uygun olan model için biraz araştırma yapmayı ihmal etmeyin.