Banyo Apliği

Banyo Apliği

Banyo apliği son dönemlerde popüler olan ürünlerden birisidir. Banyo yapmayı daha keyifli hale getirmeyi sevenler için üretilen banyo apliği karanlık ve kasvetli olan banyoları gün ışığı ile aydınlatmayı amaçlamaktadır. Son dönemlerde üretilen lüks ve modern banyolarda kullanılan banyo aplikleri birçok farklı renk seçeneği ile satışa sunulmaktadır. İsteyenler için sarı ışık isteyenler için beyaz ışık verebilen banyo apliklerinin birçok farklı modeli vardır. Dışı krom kaplama veya metal kaplama olan banyo aplikleri sudan etkilenmeyecek şekilde tasarlanmışlardır.

Banyo aplikleri genelde Led ışıktan yararlanır. Led ışık sayesinde insanların gözüne keskin bir ışık çarpmaz. Bu sayede banyoda yaparken fazla ışıktan gözler rahatsız olmaz. Ancak ışığın derecesi artırılan ampuller kullanılırsa o zaman parlaklık artabilir.

Banyo aplikleri de aynı normal aplikler gibi çok farklı modelde üretilir. Sadece Led ışık şeklinde açık olanlar kadar dışına avize konulmuş olan modeller de vardır. Genellikle düz modelde küre gibi cisimler konur ve ışık homojen olarak etrafa dağıtılır.

Tek ampul ile üretilmiş olanların yanı sıra birkaç ampul kullanılabilen modeller de bulunmaktadır.

Banyo apliği kullanmanın avantajı var mıdır?

Banyo apliği kullanmanın birkaç avantajından bahsetmek gerekirse;

  • Banyo aplikleri Led ışık ile çalıştığı için normal ampule göre daha tasarrufludur. Daha az elektrik tüketen banyo aplikleri elektrik faturasına da katkıda bulunur.
  • Banyo aplikleri gözü yormayacak derecede ışık verdiği için göz sağlığına da faydalıdır.
  • Banyo aplikleri banyoları daha modern gösterir. Bu tarz aksesuarların kullanıldığı banyolar evlerin değerini de hem satarken hem kiralarken arttırır.
  • Banyo apliği banyo yapmayı sevmeyen çocukları teşvik etmek için de cazip bir ürün olabilir.

Banyo Aplikleri elektrikle mi çalışır?

Banyo aplikleri de normal ampuller gibi elektrik akımı ile çalışır. Banyoda bulunan bir anahtar ile açılır ve ışığın devamlılığı kontrol altında bulunur. Banyo aplikleri pil ile çalışmaz.

YKA Elektrikte ihtiyaç duyduğunuz ve özgün tasarımlı banyo apliklerinin bir sürü farklı çeşidine ulaşabilirsiniz. Ürün çeşitliliği sayesinde aradığınız banyo apliğini YKA Elektrikte bulabilirsiniz.