Busbar Fiyat Listesi

Busbar Fiyat Listesi

Elektrik sistemleri kurulurken birçok ayrı alandan destek alınmaktadır. Busbar sistemleri de bu ayrıntılardan bir tanesi diyebiliriz. Busbar sistemleri prefabrik yapıda kullanılan elektrik uygulamalarına verilen isimdir. Bu uygulamanın görevi elektrik dağıtımında standart veya standart olmayan akımları alıp gücü sisteme aktarmaktır.

Busbar sisteminde elektriğin dağıtımı ve akımın iletilmesi busbar desteği ile yapılmaktadır. Busbar sistemleri elektrik devrelerinde akımın iletilmesi için oldukça önemli parçaları oluşturmaktadır. Busbar fiyat listesi için bu sistem ile ilgili belirli ayrıntıları belirttikten sonra daha net sonuçlara ulaşabilmeniz mümkündür. Busbar sistemlerinin farklı tekniklerle kullanılanlarının olduğunu söyleyebiliriz.

Busbar Özellikleri ve Çeşitleri

Busbar sistemlerinde a. G (1kV) olarak kullanılanları bulmaktadır. Bu sistemlerin korozyondan etkilenmemesi için özel tasarımlı malzemelerin kullanıldığını söyleyebiliriz. Korozyon busbar sistemlerinde ve pek çok alanda paslanmaya sebep olabilir. Bunun önüne geçebilmek için bu sistemlerin dış kasa kısmında alüminyum malzemeler kullanılmaktadır.

Ayrıca busbar sistemlerinde korozyonun sebep olmuş olduğu topraklanma hatalarının önüne geçmek için de yine bu malzemelerin tercih edildiği bu modellerin kullanıldığını söyleyebiliriz. O. G. (36kV) olarak kullanılan busbar sistemlerinin izolasyon donanımları ise özel olarak üretilmektedir. Burada halojen gazı içermeyen, alevi yalıtan, yanmaya karşı dayanıklı malzemeler kullanılmaktadır.

Ayrıca bu busbar sistemleri dış gövdesinde reçinenin kullanıldığını söyleyebiliriz. 25-160 A bu busbar sistemleri ise 4 metre boyunda üretilmektedir Bunlar üretilirken uluslararası belirlenen standartlara uygun şekilde üretilme gerçekleştirir. Busbar fiyat listesi için öncelikli olarak bu sistemlerden hangisini tercih edeceğinize kesin olarak karar vermelisiniz.

Busbar Sistemleri Nerede Kullanılır?

Busbar sistemlerinin kullanılmış olduğu birçok farklı olan bulunduğunu söyleyebiliriz. Özellikle trofa merkezinde, AG çıkışı bölgesinde busbar sistemleri kullanılmaktadır. Bunun dışında aydınlatma sistemlerinin dağıtımı sağlanırken busbar sistemlerden destek alınmaktadır.

Ayrıca okul, otel, iş merkezi veya alışveriş merkezi gibi yerlerde de busbar sistemleri yardımıyla elektrik dağıtımı güvenli olarak gerçekleştirilmektedir. Busbar fiyat listesi ve diğer bütün ayrıntıları ulaşabilmek için / internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Burada busbar sistemleri ile ilgili merak ettiğiniz ve diğer elektrik sistemlerinin ayrıntılarına da ulaşabilmeniz mümkündür.