Klas Kablo

Klas Kablo

Kabloların birçok farklı kullanım alanı bulunmaktadır. Özellikle elektrik iletimini sağlama konusunda kablolardan destek alındığını biliyoruz. Mekanik alanlarda, binaların yapımında, kamu alanlarında ve daha birçok alanda kablo kullanımına yer verilmektedir. İnsanların karşılaşabileceği en büyük felaketlerden bir tanesi yangınlardır. Yangın sırasında birçok alanın zarar görmesinin yanı sıra bazı ürünlerin yangını tetiklemesi de söz konusu olabiliyor.

Özellikle elektrik sistemlerinin yangını tetiklemesi veya yangını hareketlendirmemesi için buralarda kullanılan malzemelerde yangın engelleyici ürünler tercih edilmesi çok önemlidir. Elektrik sistemlerinde kullanılan kablo sistemlerinin yangını engelleyici veya yangını körüklemeyecek özellikte olması çok önemlidir.

Bunun dışından oluşabilecek yangın probleminde yanan kabloların ortama zehirli gaz yaymaması da çok ciddi önem oluşturmaktadır. Bu konuda klas kablo tercih yaparak hem güvenliği sağlamanız hem de herhangi bir problemde tetikleyici faktörün kablo olmasının önüne geçmenizi mümkündür.

Kablo Çeşitleri

Birçok farklı kablo çeşidi bulunmaktadır. Bunlar arasında zayıf akım kablolar ve enerji kabloları olarak iki kategoriden bahsedebiliriz. Enerji kabloları arasında bükümlü çift enerji kabloları, korumalı kablolar, koaksiyel kablolar, şerit kablolar sayılabilir. Zayıf akım kabloların ise kullanım alanı daha geniştir. Bunlarda en sık kullanılanlar PVC kaplamalı kablolardır. Genel olarak gözümüze çarpan ve kullanım alanı geniş gördüğümüz kablo türleri PVC kaplamalı kablolardır.

Bunun dışında kontrol kabloları, yangına dayanıklı kablolar, kauçuk kablolar, zırhlı kablolar, enstrüman kablolar, güneş ışığına maruz kaldığında yüksek koruma sağlayan solar kablolar sayılabilir. Her bir kablo çeşidinin kullanım özellikleri farklı olduğu için klas kablo tercih ederken kullanacağınız alan oldukça önemlidir.

Klas Kablo Fiyatları

Kablo tercihi yaparken birinci önceliğiniz güvenliğin sağlanması ve yüksek kalite olmalıdır. Bunun dışında fiyatlarla ilgili araştırma yaparken de muhakkak güvenilir yerlerden bilgi edinmeniz önemlidir. Çünkü kabloda oluşabilecek en ufak bir güvenlik açığı ciddi problemlerin oluşmasına sebep olabilir.

Kalitesiz malzeme kullanılması ise zaman içerisinde kabloların çok hızlı yıpranmaya açık olmasına sebep oluyor. Bunun için tercih edeceğiniz klas kablo için / internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Hem kablo çeşitleri hem fiyatları ile ilgili ayrıntılı bilgilere buradan ulaşabilmeniz mümkündür.