Klas Zayıf Akım Kablo

Klas Zayıf Akım Kablo

Kablo üretim sektörünün bilindik markalarından biri olan Klas, sektörde bilinen ve tercih edilen bir markadır. Klas zayıf akım kablosu, elektrik enerji dağıtımında itici güç sağlar. Dünyanın her yerinde kullanılan kablo, yüksek gerilim enerjisini iletmek amacıyla tercih edilir. Diğer yandan zayıf akım kabloları zil, alarm, yangın alarmı gibi basit işleve sahip sistemlerde kullanılır. Klas zayıf akım kablosu, çok yönlü faydası ile birçok sistemde, birçok yapı tesisatında tercih sebebidir. Klas markasına sahip zayıf akım kabloları yapı olarak sert, tek ya da bakır, alüminyum iletkenlerden oluşturulmuştur. Yangına dayanıklı olması sebebiyle üstün performans gösterir. Zayıf akım kablolarının yangın geciktirici, halojensiz, yangına karşı dirençli olması beklenir. Klas, tüm bu özellikleri taşıyarak güçlü bir kablo deneyimi sunar.

Klas Zayıf Akım Kablosunun Özellikleri

Düşük gerilime sahip zil, alarm gibi sistemlere zayıf akım denir. Elektrik tesisatında işlevselliği büyük, akımı düşük bu sistemler, zayıf akım kablolarıyla kurulur.

  • Zayıf akım, düşük gerilime sahiptir. Bu sebeple elektrik çarpma riski yok denecek kadar düşüktür.
  • Ofis, ev, iş yeri gibi alanlarda kullanılır. Zayıf akım kaynağı trafo olur.
  • Genellikle 12 V güçle çalışır. Ancak 15 V güce sahip zayıf akım sistemleri de vardır.
  • Yangına karşı dirençlidir. Yangının büyümesini önler. Halojensizdir, gaz salınımı oluşturmaz.

Zayıf akım sistemleri; akıllı ev, bahçe – bina aydınlatması, hırsız alarm sistemleri, yangın alarm sistemleri, interkom, acil anons sistemleri, CCTV sistemleri, merkezi TV – uydu sistemleri, telefon bağlantısı, geçiş sistemleridir. Benzeri tüm sistemlerde Klas zayıf akım kablosu kullanılır. Zayıf akım kabloları tamamen yapıların ve yapıları kullanan insanların ihtiyaçları doğrultusunda kullanılır. Yapının bir yangın alarm sistemine ihtiyacı varsa eğer bu sistemin kurulumunda Klas zayıf akım kablosu kullanılabilir. Sistemler ve sistemlerin kurulumunda kullanılacak malzemelerde belli bir kalite, güvenlik standardı istenir. Yönetmeliklerle resmileştirilen bu standartları Klas kablolarda görmek mümkündür. Verimli ve güvenli sistemlerin kurulumu için önem taşıyan elektrik kabloları, doğru uygulamada istenileni verir. Bu yüzden kablo kalitesiyle birlikte uygulamaya da dikkat edilmelidir.