Ray Spot

Ray Spot

Spot, dar alanda çok güçlü ışık yönetebilen stüdyo lambalarıdır. Spotlar sayesinde küçük alanlarda kullanım için oldukça uygun ve bir o kadar da önemlidir. Aslına bakacak olursak spot gibi birçok aydınlatmalar 19. Yüzyılın başlarında çıkmıştır. O yıllarda üretilen ilk aydınlatmalar, kireç ve ark lambaları gibi aydınlatmalardı. Gün geçtikte gelişen teknoloji sayesinde daha çeşitli ve kullanışlı aydınlatmalar üretildi. Ray Spot, bu aydınlatma ürünlerinin bir çeşidi olup, vitrin, raf, reyon gibi belirli bölgelere dikkat çekmek amacıyla entegre edilen spot armatürleridir. Pek çok aydınlatma sistemi üreten yerler arasında en çok tercih edilen YKA Elektrik Firmamız sizler için kaliteli ürünlerle hizmet vermeye devam etmektedir. Bu ürünler bir ray üzerinde hareket edebilmekte ve 360 derece dönebilmektedirler.

Kaliteli Ray Spot

Ray Spot, genel olarak vurgulu aydınlatmalar için kullanılır. Firmamız tarafından üretilen Kaliteli Ray Spotlar, güçlü ışık kaynakları ile donatılır ve ışık yoğunluğunu değiştiren bir cihaza bağlıdır. Üründe kullanılan lensler belirli bir alana odaklanmaktadır ve lenslerden yansıyan ışık miktarı cihazda bulunan irisler tarafından ayarlanabilir. Bu özelliklere sahip olan kaliteli ürünler kullanılan ortama harika bir hava ve enerji katmaktadır. Firmamız tarafından üretilen bu ürünlerin belli başlı özellikleri bulunmaktadır. Bu özellikleri sıralayacak olursak:

  • Bu ürünler iç mekân dışında açık hava alanlarında da kullanılabilir.
  • Bu ürünler belli bir noktaya odaklandığı için belirli tasarımlar ve mimari özellikler sergilenebilir. Bu sebeple ray spotlar mimar, peyzaj mimarı gibi meslek grupları tarafından oldukça sık tercih edilmektedir.
  • Ray spot aydınlatmalar, bahçede bulunan sütunlarda, ara katlarda, ağaç köşelerinde kullanılabilir.
  • Firmamız tarafından üretilen bu ürünler genellikle belirli aydınlatma efektleri oluşturmak için kullanılır.
  • Firmamızın sahip olduğu geniş renk skalası sayesinde ray spotlar, bej, altın, gri, beyaz gibi renklere sahip olabilirler.
  • Bu ürünler lümen denilen iç maddelere sahiptirler. Genellikle lümenler iç mekanlarda metre kare başına 300-400 arasında değişkenlik göstermektedir. Fakat bu ürünleri dış mekanlarda kullanacaksanız ürünün sahip olduğu lümen sayısı daha fazla olmalıdır.

Ray Spot Fiyatları

Ray Spot Fiyatları, istediğinizin ürünün büyüklüğüne, rengine, lümen sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Bu sebepten ötürü net bir fiyat bilgisi vermek doğru değildir. Ray Spot Fiyatları hakkında net ve ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.