Viko Fiyat Listesi

Viko Fiyat Listesi

Viko fiyat listesi, anahtar modellerine ve yapılarına göre değişkenlik göstermektedir. Viko elektrik anahtarları, devreyi açıp kapatmaya yarayan devre elemanlarından biridir. Bu elemanlar sayesinde ortamlar ışıklandırılabilir.

Viko elektrik anahtarı üreten ve satışı yapan pek çok firma arasında en çok tercih edilen YKA Elektrik firması sizler için en iyi ve en kaliteli hizmeti sunmaya devam etmektedir.

Viko Görevleri

Viko elektrik anahtarlarının aslında 2 ana görevi bulunmaktadır. Bu görevler aşağıdaki gibidir:

  • Viko anahtarlar sayesinde elektrik devrelerinde bulunan akım kesilir.
  • Viko anahtarlar, elektrik akımını bir iletkenden başka bir iletkene yön değiştirmesini sağlamaya yararlar.

Viko Anahtar Türleri

Çok çeşitli viko anahtar türleri bulunmaktadır. Örnek olarak, adi elektrik viko anahtarlar tek bir lamba grubu ya da lambanın kapatılmasını sağlayan anahtar türlerinden biridir. Aynı zamanda, bu anahtar türleri küçük panoların aydınlatılmasını da sağlamaktadır. Adi viko anahtarların iki adet bağlantı bölgesi bulunmaktadır. Bu bölgelerden birisine lambaya gidecek olan iletken, diğerine ise sigortadan gelen faz iletkeni bağlanmaktadır. Diğer bir örnek komütatör elektrik viko anahtarlarıdır. Bu viko anahtar türleri iki lamba grubu ya da iki lambanın aynı anda kapatılmasını sağlayan anahtar türleridir. Bu anahtar türleri grup panolarının aydınlatılmasında da kullanılmaktadır. Bu anahtar türlerinde 3 adet bağlantı bölgesi bulunmaktadır. Bu bölgelerden birine sigortadan gelen faz bağlanırken, diğer kalan iki bölgeye lambalara gidecek olan iletkenler bağlanmaktadır.

Vaviyen viko anahtarlar, bir lamba grubu ya da lambanın iki yerden açılıp, kapatılmasını sağlayan anahtar çeşitlerindendir. Aynı zamanda bu anahtar türleri, sıralı grup panoların aydınlatılmasında da kullanılmaktadır. Bu anahtar türlerinin 3 adet bağlantı bölgesi bulunmaktadır. Bu bağlantı bölgelerinden ortadaki bölgeye sigortadan gelen faz iletkeni bağlanırken, diğer bölgelere ise anahtara gidecek olan iletkenler bağlanır. Permutator - bağlantı - semasi viko anahtar çeşitleri ise bir ya da birkaç lamba farklı üç noktadan yakılıp, döndürülebilmektedir. Bu anahtar türlerinin işlevini yerine getirebilmesi için en az 2 vavien viko anahtar elektik devresine ihtiyaç duyulmaktadır.

Daha detaylı ve daha fazla bilgi alabilmek için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.