Zayıf Akım Kablosu

Zayıf Akım Kablosu

Kablolar, elektrik akımı iletimi sırasında kullanılmakta olan, üzerleri plastik yalıtkan bir madde ile kaplanan, bakır tellerden oluşan bir iletken çeşididir. Bu kablolar, tekli ya da çoklu yapıda olabilmektedir. Zayıf akım kabloları, daha çok mekân uygulamalarında tercih edilir. Genel olarak taşıma kapasiteleri, 1 kV'un altında olmaktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte kablo seçimleri yaşam alnına uygun hale gelmiştir. Uygunluk alanları oldukça iyi belirlenmiş olan zayıf akım kabloları iletimde harikalar yaratır.

Zayıf akım kabloları seçilirken, uygulama alanlarına özel bazı özellikleri içermesi oldukça önemlidir. Bu duruma örnek verecek olursak, okul, sinema, tiyatro, hastane, konutlar, alışveriş merkezleri, metro ve taşıt tünelleri, istasyonlar, havaalanları gibi insanların topluca bulundukları yerlerde yangına ve zehirli gazlardan korunma amacı ile bu tür kablolarda düşük duman yoğunluğu, zehirli gaz içermeme gibi özellikler oldukça büyük önem arz etmektedir. Ekstra olarak, ortam koşullarının zorlukları ve çevresel etkenler de düşünülerek kabloların dış kılıfları bu özelliklere uygun olarak seçilmelidir. Örnek olarak ortamda asit, yağ vb. kimyasallar unsurlar varsa kablo dış kılıflarında koruyucu özellikleri mutlaka içermelidir. Zayıf akım kablosu üretimi ve satışı yapan pek çok elektrik firması arasında en çok tercih edilen YKA Elektrik firması müşterileri için en kaliteli hizmeti sunmaya devam etmektedir.

Kaliteli Zayıf Akım Kablosu

Kaliteli zayıf akım kabloları geniş bir kullanım alanına sahiptirler. Bu tarz kablolar genel olarak yapıların ses, görüntü, telefon, alarm gibi sistemlerinde oldukça sık bir şekilde kullanılırlar. Zayıf akım kabloları ayrıca aşağıda listesi verilmiş olan alanlarda da sık bir şekilde kullanılmaktadır:

  • İnsanların toplu olarak bulunduğu ortamlar
  • Kıymetli eşyaların olduğu akıllı ya da yarı akıllı binalar
  • Hastaneler
  • Sinemalar
  • Havalimanları
  • Fabrikalar
  • AVM'ler
  • Tiyatrolar
  • Tüneller

Zayıf Akım Kablosu Fiyatları

Zayıf akım kablosu fiyatları, kablo modeline ve markasına göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin, markası bilinen bir zayıf akım kablosunun fiyatı daha pahalı olabilirken, markası çok fazla bilinmeyen bir zayıf akım kablosunun fiyatı daha ucuz ve daha az maliyetli olabilmektedir. Bu sebeplerden ötürü zayıf akım kablosu fiyatları hakkında net bir bilgi vermek doğru değildir. Zayıf akım kablosu fiyatları hakkında daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.