Klas Zayıf Akım

Klas Zayıf Akım

Binaların kullanım yerlerine göre ve özelliklerine göre klas zayıf akım kabloları tercih edilmektedir. Zayıf akım kabloları ulusal ve uluslararası standartlara göre üretilmelidir. Ayrıca bu kablolar yüksek güvenlik sunduğu için de birçok yerde bu kabloların kullanımlarına yer verilmektedir. Bu kablolar kullanım alanlarına göre kategorize edilmektedir.

Deniz kabloları, kablolar, enstrüman kablolar, özel kablolar, alüminyum kablolar, güvenlik kabloları, zırhlı kablolar, kauçuk kablolar ve daha birçok farklı zayıf akım kablosu bulunduğunu söyleyebiliriz. Her bir kablonun birbirinden farklı özellikleri bulunmaktadır.

Klas Zayıf Akım Kablo Kullanım Alanları

Özellikle deniz kabloları yangın durumunda zehirli gazlar çıkarmadığı için insan sağlığını korumak üzerine üretilmektedir. Ayrıca elektronik eşyaların zarar görmemesi için de bu kabloların zayıf akım kablosu olarak kullanıldığını söyleyebiliriz. Diğer klas zayıf akım kablosu olan alüminyum kablolar ise kamuya açık yerlerde daha çok tercih edilmektedir. Bunun dışında alarm sistemlerinde özel kablolar kullanılmaktadır. Güneş ışığına direnci ile bilinen solar kablolar ise özellikle dış mekânlarda kullanılmaktadır.

Enstrüman kablolar ise genellikle endüstriyel makinaların bulunmuş olduğu tesislerde kullanılmaktadır. Kauçuk kablolar ise genel olarak kaynak jeneratörlerinde yüksek akım iletmek için kauçuk malzemeden tasarlanmış kablolardır. Bunun dışında mekanik olarak zorlanmanın olduğu yerlerde zırhlı kabloları kullanıldığını söyleyebiliriz. Şehir şebekeleri, bina tesisatı gibi alanlarda ise genel olarak PVC güç kablolarını kullanıldığını söyleyebiliriz.

Zayıf Akım Kablosu Özellikleri

Klas zayıf akım kablosunun özellikleri de kullanım alanlarında kullanışlı olmasını sağlamaktadır. Bu kablolarda genel olarak bakır ve alüminyum iletkenler, esnek bakır iletkenler, çok telli sert ve katı telli iletkenler kullanılmaktadır. Ayrıca mekanik koruma sağlayan çelik tellerin bulunduğu bantlarla da bu kabloların kullanımı sağlanmaktadır.

Zayıf akım kablolarının çeşitleri, kullanım alanları, fiyatları ile ilgili ayrıntılı bilgilere ulaşmak için / internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Siteyi ziyaret ettiğiniz zaman birçok farklı kablo çeşidi olduğunu görebilir ve bunların kullanım özellikleri ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca kabloların güvenlikle ilgili sağlamış olduğu farklılıkları da yine sitenin sağlamış olduğu bilgilerden edinebilirsiniz. Fiyatlarla ilgili ayrıntılı bilgileri ise sitenin iletişim numaralarından ulaşarak edinebilirsiniz.